hosting un hostinga pakalpojumi it support un it atbalsts web design un web dizains video surveillance un video noverosana

Banneri

Web Dizains » Banneri

 • Statiskie banneri
  Statiskie banneri
 • GIF banneri
  GIF banneri
 • Flash banneri
  Flash banneri
 • Java banneri
  Java banneri

Banneris – viens no izplātītākajiem Web – reklāmas formātiem. Tas ir grafiskais attēls, kas ir analoģisks reklāmas modulim presē, bet ir spējīgs iekļaut sevī animētus (reti video - ) elementus. Banneris ir arī hipersaite uz reklāmdevēja Web lapu vai uz lapu ar papildus informāciju.

Eksistē 3 banneru veidi: statiskie un dinamiskie, banneri par klikšķi. Statiskie banneri tiek izvietoti uz konkrētu termiņu (laika periodu). Dotajā gadījumā reklāmdevējs pērk konkrēto vietu Web lapā. Visbiežāk statiskos bannerus var atrast reģionālajos Web portālos. Tātad izvēloties dinamiku, reklāmdevējs maksa par attēlojumu skaitu uz vienu lietotāju. Dinamiskus bannerus izmanto kā reģionālie, tā arī federālie portāli. Banneri par klikšķi – reklāmdevējs maksā konkrēti par klikšķi t.i. par pārēju uz viņa Web lapu. Kā piemērs var būt konteksta reklāma.

Banneru veidi dalās arī pēc grafiskā attēlojuma Web lapā: katrs banneris tas ir grafiskais attēls GIF vai JPEG formātā. Attēls uz tiem var būt kā statiskais (vai nekustīgs), tā arī animētais (GIF formātā kustības efekts tiek sasniegts ar vairāku attēlu maiņas palīdzību). Daļa no materiāliem tika paņemta no Wikipedia.com.

Dotajā brīdī kompānija inTechnologies piedāvā trīs banneru veidus:

1.    Statiskie banneri – atsevišķs grafiskais attēls, bez kustības, satur papildus elementus.

2.    GIF banneri – rastra kadru secība, kas nomaina viens otru. Kadru maiņa notiek secīgi ņemot vērā katra kadra uzprogrammēto aizkāvi. Dotais animācijas veids GIF parasti tiek izmantots nesarežģītajā scenārijā. Kustību laidenums šādā bannerī var tikt sasniegts tikai ar starpkadru kopas palīdzību, kas dod vizuālo kustības efektu. Bet tas būtiski ietekmē bannera apjomu.

Flash banneri vai Java – banneri tiek veidoti ar Adobe Flash programmas palīdzību. Atšķirībā no tradicionāliem, kuri izmanto rastra grafiku, šie banneri izmanto vektorgrafiku, kas ļauj taisīt animācijas efektus pie neliela bannera apjoma. Pie tam, Flash – banneri dot iespēju izmantot skaņas efektus, kas paaugstina bannera efektivitāti kā reklāmas nesēju salīdzinājumā ar tradicionālajiem. Efektiem Flash – bannerī izskats ir daudz iespaidīgāks. No iekšpuses banneris tiek būvēts pēc slāņu principa. Katrā slānī var būt realizēta neatkarīga datoru animācija. Vektorgrafikas izmantošana ļauj realizēt bannerī veselus multiplikācijas sižetus. Tāpat Flash tehnoloģija paredz interaktīva bannera veidošanas iespēju.